Parę ciekawostek na temat schodów drewnianych w Krakowie.

Schody wewnętrzne są nieodłącznym czynnikiem wystroju wnętrz, wobec tego z wyjątkiem funkcjonalności istotna jest estetyka. Właściciel, który potrzebowałby nabyć wymarzone drewniane schody, musi uwzględnić potencjalne utrudnienia. A więc, jak w każdej specjalizacji, tak i u producentów istnieje specyficzny slang. Nie pragniemy, żeby nasi czytelnicy poczuli się zagubieni w trakcie spotkania ze specjalistami, zatem przedstawimy poniektóre nieznane powiedzenia.

Podniebienie znaczy pochyloną płaszczyznę biegu schodów. Dusza tyczy się prześwitu między biegami lub pustej przestrzeni w centrum schodów. Spocznik to miejsce na przystanięcie, które kończy bieg w połowie piętra oraz zmienia kurs schodów. Teraz z pewnością będziemy równoprawnymi rozmówcami dla wykonawców. Rozróżniamy dużo typów schodków. Ostatni w modzie styl to schody kręte. Jest to też niezwykły patent do wykorzystania na niewielkich przestrzeniach. Instaluje się je do słupa nośnego przytwierdzonego do sufitu. Niestety nie są one za komfortowe, jako że przysparzają sporo trudu w trakcie przenoszenia niezbyt lekkich przedmiotów. Pragnąc wprowadzić odrobinę fantazji proponujemy schody wachlarzowe. Stopnie mają rozmaitą szerokość – im bliżej środka tym są węższe. W rzucie poziomym mają formę wielokąta lub koła. Schody dębowe są najczęściej wybierane przez posiadaczy domów. Prócz tego znaczna ilość domowników wybierało buk, klon, dąb bądź orzech.

schody drewniane Kraków

Schodki produkuje się z drewna klejonego albo litego. Ponadto wielkość stopnia nie może wykraczać poza wymiar 19 metrów. Rozmiary muszą być dobrane do długości kroku przeciętnego człowieka – suma szerokości i podwójnej wysokości powinna wynosić od 60 do 65 cm. Jednocześnie szerokość nie może przekraczać mniej niż 25 cm. Oświetlenie schodów zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Światła najlepiej umieścić także u góry, jak i u dołu schodów, aby gwarantowały równomierne rozmieszczenie światła.
Na koniec wykonanie powierzmy profesjonalnemu zespołowi, który specjalizuje się w konstruowaniu drewnianych schodów. Schody drewniane Kraków to wspaniały wybór, który zapewnia niezwykłą jakość realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *